bayrak.gifata

  Gölcük Temad Hakkında

  Pazartesi, 21 Mayıs 2012 22:16

  Gölcuk Temad Hakkında

  Ögeyi Oylayın
  (1 Oylayın)
  TEMADAMAÇLARIMIZ
  1. Atatürk ilke ve inkılaplarının takipçiliğini yapmak,
  2. Üyelerin Askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak,
  3. Dayanışmalarını devam ettirmek,
  4. Sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılamak ve güçlendirmek,
  5. Üyelerin yasalardan doğan genel hak ve menfaatlerini temin etmek ve geliştirmek,
  6. Ulusal Bütünlüğe, kalkınmaya katkılarını artırmak. Vatan ve bayrak sevgisini yüceltici faaliyetlerde bulunmak. Ulusal egemenliği koruyucu nitelikteki tutum ve davranışları desteklemek.
  7. Üyelerden zor durumda olanlara maddi ve manevi yardım sağlamak. Bizler emekli olgusunu tek boyutlu olarak görmüyoruz. Emekli olduktan sonra da ülkemize karşı görevlerimiz bitmiyor.
  EMEKLİ OLGUSUNUN BOYUTLARINI ŞÖYLE DEĞERLENDİRİYORUZ.
  1. Psikolojik boyutu,
  2. Sosyal boyutu,
  3. Ekonomik boyutu,
  4. Kültürel boyutu,
  5. Siyasal boyutu,
  6. Uluslar arası boyutu,

  1- PSİKOLOJİK BOYUTU : Emekli olan bizler, uzun süren meslek hayatımızdan ayrılmanın verdiği psikolojik bir yalnızlık hissediyoruz. Adeta bir FOBİ ye kapılıyoruz. Bunu yenmenin en güzel yönü aktif meslek yaşamımızda iken veya daha sonra bir HOBİ yani yeni bir uğraşı alanı edinmektir. Bizlere bu imkanı yaratmaları için komuta kademesine verdiğimiz brifinglerde devamlı dile getiriyoruz. Ayrıca AKTİF EMEKLİLİK projesi ürettik. Bunu da uygulama alanına koymak için uğraşıyoruz.

  2- SOSYAL BOYUTU : Derneğimiz Emekli Astsubayların bütün sosyal ihtiyaçları ile ( hastahane, huzurevi, kamplar, orduevleri, OYAK ile ilişkiler vs.) ilgili konularda, mesleki sosyal yaşantıya yakın bir yaşam sürdürebilmeleri için komuta kademesi ile devamlı irtibatta bulunmaktayız. Bu güne kadar AĞIR İHTİYARLIK HASTALIKLARINA BAKAN GERİATRİ KLİNİK, polikliniği kurulması sağlanmış, bunun İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde de oluşması için çalışmalar sürdürülmektedir. Yine emeklilerin de yurt dışında tedavi imkanları sağlanmıştır. İstanbul MASLAK’ ta Huzurevi açılmak üzeredir. Orduevlerine 19 yaşına kadar torunlarımızın girebilmeleri imkanına kavuşulmuştur. Vefat edene merasim yapılmaktadır. Emekliler için özel kamplar açılmasına çalışılmaktadır. Çok önemli bir gelişme de Genelkurmay Başkanlığı ve M.S.B. dan çıkan bir emirle T.S.K.İş Bulma- Arama Bankası kurulmuş ve sadece resmi kurumlara değil özel teşebbüslerde de emekli arkadaşların iş bulma imkanları yaratılmaktadır.

  3- EKONOMİK BOYUT : Bu konudaki sorunlarımıza çözüm aramak en önde gelen uğraşımızdır. Emekli Astsubayların maaşlarının muvazzaf astsubaylarınkine yakın seviyeye getirilmesi için kanun teklifleri yapmakta, konuyu Gnkur.Bşk.lığı, MSB.lığı,Maliye Bakanlığı ve tüm yetkili makamlara devamlı şekilde duyurmaktayız.

  4- KÜLTÜREL BOYUTU : Derneğimiz hakkında sadece oyun oynanan ve sağlığa uygun olmayan salonlardan ibaret olduğu gibi olumsuz propagandalar yapılmaktadır. Bu tamamen gerçek dışıdır. Bizler kültür seviyemiz yüksek, büyük deneyim ve birikim sahibiyiz. Ülke ve dünya sorunlarına yakınız. Bunları kamuoyuna yansıtmak için Bilimsel Kurullar oluşturduk. Her üç ayda bir ÇATIMIZ dergisi çıkarıyoruz. Üyelerimiz tarafından yazılan eserlerin diğer üyelere tanıtılması için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerin buna katkısı toplumdaki gerçek seviyemizin ne olduğunu daha güçlü şekilde ortaya koymamızı sağlayacaktır.

  5- SİYASAL BOYUTU : Derneğimiz bir sivil toplum örgütü kuruluşudur. Demokrasilerde sivil toplumlar biri baskı unsurlarıdır. Bizler demokratik haklarımı; yasal çerçevede rahatça kamuoyuna yansıtabiliriz. Özellikle irtica ile mücadelede, Derneğimizin amaçlarının başında da belirtilen ATATÜRK ilke ve inkılaplarının takipçiliğini yapmakta, bu hakkımızı ısrarla kullanmaktayız. ATATÜRK’ ün temel uygulamalarından biri olan denk bütçe ve enflasyonsuz bir ekonomik yaşam sürekli olarak dile getirdiğimiz konuların başında yer almaktadır. Eğer siyasi alanda etkin olmak istiyorsak üye sayımızı çoğaltmamız gerekiyor. Bunu da sizlerin katılı ile gerçekleştiririz.

  6- ULUSLAR ARASI BOYUTU : TEMAD Türkiye’ de uluslar arası boyutu olan bir dernektir. Dünya Emekli Astsubaylar Federasyonunun üyesidir. Bu teşkilatlar hükümetler dışı organizasyonları olup, Birleşmiş Milletleri, Güvenlik Konseyini, Avrupa ve A.B.D. kamuoyunu etkileyen derneklerdir. Bu nedenle bu derneklerle irtibatımızın çok iyi oluşu ulusal çıkarlarımız için büyük yarardır.

  SONUÇ: Değerli meslektaşlarımız, yukarıdan beri açıkladığımız gibi, Derneğimiz artık hem Silahlı Kuvvetlerimize, hem de sivil kamuoyunda çok iyi tanınan saygın bir kuruluştur. Daha saygın ve ileri duruma getirmek hepimizin görevidir. Hem sizlerin özlük haklarını elde etmekte büyük gayret sarf etmekte, hem de ülkemizin karşı karşıya bulunduğu tehlikelere karşı mücadelede etkili olmaktayız.

  Birlikten kuvvet doğar. TEMAD’ a geliniz üye olunuz. Daha da etkili olalım daha iyi örgütlenerek, Cumhuriyetimizi ilelebet korumak ve çağdaş uygarlığa götürmek gibi bize ATATÜRK tarafından verilmiş büyük hedefimizi birlikte gerçekleştirelim. Emeklilikte sağlıklı, mutlu günleri beraberce yaşayalım.

   

      DEĞERLI MESLEKTAŞIM TEMAD IŞTE BUDUR. BIZ BUNU YETERLI GÖRMÜYORUZ. PROJELER ÜRETIYORUZ.GEL, SENDE KATIL, KATKIDA BULUN YARARLI OL, MUTLU OL.

  Okunma 12277 kez

  Temad Gölcük

  Merkez Mah. Albay  Burak Caddesi
  Temad İş Merkezi
  No:24/14, 41650 Gölcük-Kocaeli
  0 262 414 91 55
  0 262 414 91 52
  www.temadgolcuk.org
  http://golcuk.temad.org/
  www.facebook.com/Temadgolcuk

  Banka Bilgilerimiz

  Akbank Gölcük Şubesi İban No:
  TR28 0004 6009 8888 8000 0238 59
  TEB Gölcük Şubesi İban No:
  TR07 0003 2000 2170 0000 0283 92
   
   

  Derneğimiz

  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  booked.net
  skoc65©Temad Gölcük Başkanlığı
  Yandex.Metrica
  0 - Hata: 0

  0

  Call to undefined method Joomla\CMS\Session\Session::gc()

  Go Back Home