TEMAD, TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONUNDA

  bayrak.gifata

  Temad Gölcük Başkanlığı Haberler

  Cuma, 29 Ocak 2021 15:53

  TEMAD, TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONUNDA

  Ögeyi Oylayın
  (0 oy)

  Bugün, TBMM Milli Savunma Komisyonunda, 2/3346 esas sıra numarasıyla kayıtlı, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tekliflerinin görüşmeleri vardı. Görüşmelere 2847 sayılı derneklerden sadece TEMAD Genel Başkanlığı, TEMAD adına ise Genel Başkan Sn. Hamza DÜRGEN ile Genel Başkan Yardımcısı Avukat Sn. Fazıl GÜRLER katılmıştır.

  TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun teklifleri içinde yer almayan, yıllardır beklentimiz olan ve daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çeşitli vesileler ve milletvekilleri aracılığıyla sunduğumuz, (son olarak 2021 yılı Ocak ayında güncellediğimiz)  Astsubaylara tazminat ödenmesi, Astsubayların Mesleğe Başlama Derece/Kademesinin 9/2-8/1 olması ile 2847 sayılı kanuna tabi (asker kökenli) derneklere üye olma hakkı olanların, çocuklarına da üyelik hakkı verilmesiyle ilgili kanun teklifi önerilerimizi de götürdük.

  Komisyon Toplantısında, Kayseri Milletvekili (Em. Asb.) Sn. Dursun ATAŞ tarafından Astsubaylara tazminat ödenmesi, Astsubayların Mesleğe Başlama derecelerinin Ön lisans mezunları için 9/2, lisans mezunları için 8/1 olması ile 2847 sayılı kanuna tabi (TESUD, TEMAD, Muharip Gaziler ve Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri) derneklerine üye olma hakkı olanların, çocuklarına da üyelik hakkı verilmesiyle ilgili hazırladığımız kanun değişikliği teklifi önerileri, sözel olarak ve yazılı önerge haline getirilerek Komisyon Başkanlığı’na yazılı olarak sunulmuştur.

  Komisyon toplantısında İzmir Milletvekili Sn. Mehmet Ali ÇELEBİ tarafından Astsubaylara tazminat ödenmesi, Astsubayların Mesleğe Başlama Derece/Kademesinin 9/2-8/1 olması konularında sözel ve yazılı önerge olarak değişiklik önergeleri sunulurken, Bursa Milletvekili Sn. Hidayet VAHAPOĞLU ile İzmir Milletvekili (Asb. Çocuğu) Sn. Murat BAKAN tarafından (birkaç kez), Astsubaylara tazminat ödenmesi, Astsubayların Mesleğe Başlama Derece/Kademesinin 9/2-8/1 olması konusundaki mağduriyetler dile getirilerek, söz konusu mağduriyetlerin giderilebilmesi için acilen yasal düzenleme yapılması gerektiği vurgulanmıştır.

  Astsubaylara tazminat ödenmesi, Astsubayların Mesleğe Başlama Derece/Kademesinin 9/2-8/1 olması, 2847 sayılı kanuna tabi (asker kökenli) derneklere üye olma hakkı olanların, çocuklarına da üyelik hakkı verilmesiyle ilgili yazılı değişiklik önergeler maalesef hükümet programında ve gündeminde olmasına rağmen reddedilmiştir.

  Söz konusu kanun değişikliği teklifleri TBMM Genel Kurulunda görüşülürken astsubayların özlük hakları ile ilgili hususların gündeme alınması konusundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca söz konusu taleplerimizle ilgili azim ve kararlılığımız bu konularda da yasal düzenleme yapılıncaya kadar sürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Okunma 309 kez

  Temad Gölcük

  Merkez Mah. Albay  Burak Caddesi
  Temad İş Merkezi
  No:24/14, 41650 Gölcük-Kocaeli
  0 262 414 91 55
  0 262 414 91 52
  www.temadgolcuk.org
  http://golcuk.temad.org/
  www.facebook.com/Temadgolcuk

  Banka Bilgilerimiz

  Akbank Gölcük Şubesi İban No:
  TR28 0004 6009 8888 8000 0238 59
  TEB Gölcük Şubesi İban No:
  TR07 0003 2000 2170 0000 0283 92
   
   

  Derneğimiz

  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  VTEM skitter
  booked.net
  skoc65©Temad Gölcük Başkanlığı
  Yandex.Metrica